Sohbet |

Sohbet


Sohbet

SOHBET

Sohbet Arapçada geçen ve Türkçeye gelen bir kelimedir. Sohbetin aslında birçok anlamı vardır. Bunları açıklamak gerekirse muhabbet; Yarenlik etmek, arkadaşça veya dostça konuşmak, başka bir anlamla söyleşi, hasbihal etmek ve karşılıklı oturup iki kelam etmek, konuşmak demektir. Söyleşide bir sohbettir.

Başka bir deyimle; Günlük hayatta olan biteni samimiyetle yazıya dökerek, onları bir yazı şeklinde okuyucularımızla buluşturmaya da sohbet denir. Çünkü karşılıklı konuşuyormuş gibi yazıya odaklandığımız için senli ve benli sözleri de vardır. Bir nevi senli ve benliliktir söz konusu olabilir. Söyleşileri aşkla sizle paylaşıp akıcı bir şekilde okutmak. Söyleşi yapma sanatı farklıdır. Bunu aslında herkes başaramaz. Senli benli söz konularında samimiyet esas alınarak yazılmalıdır.

Sohbetetmek.com sayfamızın içeriği nedir? Canınız sıkıldığında, kafa dağıtmak istediğinizde, arkadaş arayışlarında yada muhabbet etme becerinizi geliştirmek istediğinizde yazarak sohbet edebileceğiniz gerçek zamanlı çevrimiçi şekilde giriş yapabileceğiniz ve gelişmiş teknoloji sayesinde sohbet amaçlı girilen bir sitedir. İçeriği güzel dostça sohbet, muhabbet ederek zaman geçirmek için girilen toplanma alanıdır. Aslında bir nevi Chat yapmak da denilebilir. İnsanların karşılıklı konuşma isteklerini yerine getirme, teknoloji sayesinde gerçekleşmiştir.

Sohbet

SOHBET ETMEK NEDİR?

Sohbet etmek aslında ”Sohbet” kelimesiyle aynı anlamları taşır. Karşılıklı konuşarak hoş vakit geçirme yöntemine denir. Farklı bir söylenişle, Söyleşmek ve hasbihal etmektir bir nevide yarenlik demektir. Hasbihal ederek yeni bir arkadaş ortamında kendinizi tanıtabilir ve sizi daha iyi anlamalarını sağlayabilirsiniz. Günümüzde arkadaş ortamları bir araya gelerek 2 lafın belini kıralım deriz. Bu tür gelişimlere de muhabbet etmek arkadaşça konuşmak deriz. Birçok anlamı vardır aslında hepsini kullanabilirsiniz.

Chat sitelerini de hoş keyifli vakit geçirmek için kullanabiliriz. Çünkü oralarda da aynı şekilde internet üzerinden çevrimiçi yazarak söyleşi yapabiliriz. Birçok kişi bir araya gelerek hoş zaman geçirirler. Arkadaşlıklar kurarlar.

Sohbet Etmek

SOHBET ETME BECERİSİ GELİŞİMİ

Kendinizi geliştirmek için arkadaş gruplarına katılarak oralarda muhabbetlere katılıp, kendinizi geliştirebilirsiniz. Başka bir yöntemle Chat siteleri buna güzel örnektir. Kendinizi geliştirmek için hiç tanımadığınız bir insanla Chat yapmak size iyi gelecektir. Konuşurken karşındaki insanı iyi anlamalısın. Anlamazsan herhangi bir diyalog oluşmaz ve muhabbeti ilerletemezsiniz. Dikkatli bir şekilde dinlerseniz ancak hoşlandığı ve yapmak isteği şeylere odaklanır farklı bir konu bulursunuz. Devamlı arkadaş ortamlarına katılıp pratik yapmalısınız.

Örneğin; Arkadaş sitelerine girip oralarda farklı insanlarla konuşup kendinizi geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Kesinlikle size faydası olacaktır. Kendinize güvenmeniz önemli. Biraz yaratıcı olmalısınız. Karşınızda ki insanın ne istediği önemlidir. Havadan sudan söz edip farklı konularda bulabilirsiniz. Çünkü konuştukça konu konuyu açacaktır. Bu sayede düzenli şekilde hasbihal edip gelişme sağlayabilirsiniz.

Muhabbet ederken tutuk ve çekingen davranmamalısınız. Atılgan olursanız aşama kaydetmiş olursunuz. Bunlara nazaran dinlerken iyi dinlemelisiniz, dinlemezseniz sadece ben derseniz bir anlamı kalmaz. Karşılıklı olumlu bir gelişme sağlanmaz. Karşımızda ki insanı da iyi dinlemeliyiz ki daha yaratıcı ve yapıcı bir söyleşi oluşsun. Sorular sorarak karşınızda ki insanı kendinize odaklayın. Cevaplarına karşılık gelişmeler sağlarsınız ve devamlılık artar. Aile ortamları önemlidir. En iyi gelişmeyi ailenizle ve arkadaşlarınızla yapacağınız hasbihal etme sağlar. Çünkü tanımadığınız insanla konuşmak bizi biraz tedirgin edebilir ve atak olamayabiliriz. Aslında kendini geliştirmenin esas kuralı kendine güvenmektir! Kendinize güvenin ki gelişim sağlayın!

SOHBET SİTESİ

Sohbetetmek.com içeriği çevrimiçi Chat platformudur. Kendinizi geliştirmek için girip arkadaşça keyifli anlar yaşamak için tercihlerinizde olabilir. Arkadaş bulma, Chat yapmak, Radyo dinlemek, Keyifli dakikalar, kelime oyunları, genel kültür soru cevap oyunları, şişe çevirmece, çarkıfelek oyunu, İslami soru cevap oyunu ve daha yazıya dökemediğimiz birçok içeriği burada görebilirsiniz.

Radyo kanalı ile dikkatleri üzerine çekebilir ve daha keyifli muhabbet ortamı yaşatır. Yeni bir dostunuza şarkı armağanı yaparak onu mutlu edebilirsin. Yada dinlemek istediğin bir şarkıyı dj arkadaşlara yazarak istek yapabilirsin. Kesinlikle kolay kolay sıkılmayacağınız çevrimiçi çok yönlü bir sitedir. Gelişen teknolojide mobil desteği de gelişti. Mobilden rahatlıkla girip arkadaşlarınızla yazışabilir hasbihal edebilirsiniz.

Arkadaş arayışlarında sizlere yardımcı olabilir. Gurbetçi dostlarımızla da bu ortamlarda çokça karşılaşabiliyoruz. Çünkü kendi dilimizden uzakta Türkçe gelenekleri unutmamak adına arkadaşlıklar kurulur. Dünya’nın her bir yerinden Chat sitelerine girişlerimiz vardır. +18 yaş üzeri herkes girebilir. Hadi giriş yapın yeni arkadaşlara ihtiyacımız olacak!

Sohbet Sitesi

3 Yorumlar

 1. Dilek

  15 Ocak 2021 at 13:03

  Harika bir sohbet yeri:)

  Cevapla
 2. leylaaa

  17 Ocak 2021 at 03:45

  Sohbet iyi akıcı güzelmiş

  Cevapla
 3. Şermin

  17 Ocak 2021 at 16:56

  E ne duruyorsunuz haydi sohbet edelim çıkın çıkın gelin

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.